PROGRAM REALIZOWANY TYLKO W OKRESIE
II połowa maja – I połowa września


Dzień 1
Zbiórka w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd i przejazd do Niemiec.

Dzień 2    ROSKILDE, HELSINGŘR  
Przeprawa promowa do Danii. Przejazd do ROSKILDE, krótka wizyta w dawnej stolicy Danii. Przejazd do HELSINGŘR, np. Zamek Kronborg, w którym Szekspir umieścił akcję „Hamleta”. Przeprawa promowa do Szwecji. Przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym.

Dzień 3    GÖTEBORG, TANUMSHEDE, FREDRIKSTAD  
Śniadanie. Przejazd do GÖTEBORGA, spacer, np.: ratusz, Nordstan – centrum handlowe, Dworzec Centralny, Opera, Utkiken (wieżowiec zwany „szminką”), Kronhuset, molo Stenpiren, Stadion Ullevi. Przejazd do TANUMSHEDE, którego turystycznym magnesem są ryty naskalne z epoki brązu, ukazujące m.in. życie ówczesnych ludzi.  Przejazd do norweskiego FREDRIKSTAD, którego dumą jest wspaniała forteca i urokliwe Stare Miasto. Przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym; obiadokolacja.

Dzień 4    FIORDY  
Śniadanie. Przejazd w kierunku Geilo; następnie przez płaskowyż Hardangervidda i dalej trasą widokową niedaleko wodospadu Vřringfossen – jednego z najpiękniejszych w Norwegii. Przejazd mostem nad EID FIORDEM, najdalej wysuniętą odnogą HARDANGER FIORDU. Przejazd do Bergen; obiadokolacja i nocleg w schronisku młodzieżowym.

Dzień 5    BERGEN    
Śniadanie. Spacer po BERGEN, zwanym „bramą do krainy fiordów”, np.: Sala Hĺkona, Wieża Rosenkrantza, dzielnica Bryggen, port Vĺgen, Torget (targ rybny), w miarę możliwości czasowych akwarium lub przejażdżka kolejką na jeden ze szczytów wokół Bergen. Przejazd w kierunku Voss i dalej piękną widokowo trasą na nocleg w schronisku młodzieżowym; posiłek biura.

Dzień 6    FIORDY  
Śniadanie. Przejazd w kierunku SOGNE FIORDU z postojami w Borgund (np. Kościół św. Andrzeja – ciekawy przykład norweskiej architektury sakralnej) i przy malowniczym wodospadzie Sjurhaugfossen. Krótka przeprawa promowa przez FIORDY LĆRDAL i ĹRDALS. Następnie przejazd w kierunku NORD FIORDU (po drodze postój przy lodowcu Břyabreen); objazd jego najdalej wysuniętej odnogi –  INNVIK FIORDU. Przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym; posiłek biura.

Dzień 7    DROGA I ŚCIANA TROLLI
Śniadanie. Dzień pod znakiem oszałamiających widoków i potęgi norweskiej natury: rejs pięknym FIORDEM GEIRANGER, przejazd niezwykle ekscytującymi trasami – tzw. „DROGĄ ORŁÓW” i „DROGĄ TROLLI” (obie strome i kręte, obie budzące prawdziwy zachwyt), postój pod słynną „ŚCIANĄ TROLLI” (najwyższą pionową ścianą skalną w Europie), a w międzyczasie krótka przeprawa promowa przez jeden z fiordów. Przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym; posiłek biura.

Dzień 8    LILLEHAMMER, OSLO
Śniadanie. Krótka wizyta w olimpijskim LILLEHAMMER, położonym u stóp skoczni narciarskich i nad jednym z najpiękniejszych jezior w Norwegii – Mjřsa. Przejazd do OSLO, zwiedzanie jak w programach: DNF I, DNF II, DSN. Przejazd przez Szwecję.

Dzień 9-10    KOPENHAGA
Przeprawa promowa do Danii. Przejazd do KOPENHAGI; posiłek biura; zwiedzanie jak w programach: DNF I, DNF II, DSN. Wyjazd (po 9 godz.) i bezpośredni przejazd do Polski z przeprawą promową Dania – Niemcy. Zakończenie wycieczki.


Terminy – do uzgodnienia z biurem


ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE WYCIECZKI:
– 6 noclegów;
– 12 posiłków;
– przejazd komfortowym autokarem;
– przeprawy: Niemcy – Dania – Szwecja (w 2 strony), przez fiordy (2 razy);
– ubezpieczenie NNW i KL;
– obsługa pilota.


Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu, rejsu po fiordzie Geiranger, ew. przejazdów środkami komunikacji miejskiej, dopłaty za dojazd po uczestników.


UDOGODNIENIA:
– posiłek w 2. dniu w formie posiłku biura – dopłata: od 10 zł/ uczestnika;
– obiadokolacja serwowana przez schronisko (zamiast posiłku biura i jeśli opcja dostępna w ofercie schroniska) – dopłata: równowartość od 22 EUR/ uczestnika/ posiłek;
– nocleg (ze śniadaniem) po zwiedzaniu Kopenhagi – dopłata: równowartość od 42 EUR/ uczestnika.


PROGRAM WYCIECZKI >