Jaskinia Postojna – Zadar – Trogir – Split – Kornati – Šibenik – Sinj – Medjugorje – Dubrownik – Jeziora Plitwickie

1 dzień: Jaskinia Postojna, Zadar
Wyjazd z Głuchołaz ok. godz. 01.00; przejazd przez Czechy, Austrię. Przyjazd do Słowenii; zwiedzanie słynnej Jaskini Postojna (uważana za jedną z najpiękniejszych i największych na świecie; 20-kilometrowy labirynt przejść, komnat oraz galerii; panuje tu stała temperatura ok. 8-10° C). Przejazd na teren Chorwacji; krótkie zwiedzanie Zadaru, m.in. Kościół św. Symeona. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Trogir, Split
Śniadanie. Przejazd do Trogiru – nazywanego „małą Wenecją”, spacer: rynek z ratuszem z XIV-XV w. i Katedrą św. Wawrzyńca, Kościół św. Jana Chrzciciela, Brama Miejska z murami obronnymi. Przejazd do Splitu – największego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku, spacer: Pałac Dioklecjana z przełomu II i III w. n.e., Katedra św. Dujama (biskupa i męczennika, założyciela miasta), świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, Kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna, pozostałości akweduktu oraz port. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Kornati
Śniadanie. Odpoczynek na riwierze adriatyckiej lub rejs statkiem pośród malowniczych wysp Archipelagu Kornati (turkusowe morze, skaliste klify, jednym słowem – niesamowite widoki; czas na spacer po jednej z wysp; w trakcie rejsu obiad). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Šibenik, Sinj, Medjugorje
Śniadanie. Przejazd do Šibenika, zwiedzanie historycznego centrum miasta z renesansową Katedrą św. Jakuba oraz licznymi kościołami. Przejazd do Sinj, miejsca wyjątkowego dla Chorwatów; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Sinjskiej, w którym czczony jest cudowny wizerunek Madonny; podziwianie kościoła Franciszkanów i klasztoru. Przejazd do Medjugorje – miejsca objawienia się Matki Boskiej, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

5 dzień: Medjugorje
Śniadanie. Pobyt w Medjugorje, czas na osobiste refleksje i modlitwy. Nawiedzenie Kościoła św. Jakuba z witrażami ukazującymi 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Udział w Mszy Świętej. Wejście na Górę Objawień Podbrdo (miejsce przekazania przez Matkę Bożą orędzia pokoju). U podnóża góry znajduje się również inne miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Dubrownik
Śniadanie; wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż adriatyckiego wybrzeża do Dubrownika – „Perły Adriatyku”, miasta o niezwykłym klimacie i wspaniałych zabytkach: najlepiej zachowane w świecie średniowieczne mury obronne, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, klasztor Franciszkanów oraz Dominikanów, Kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej), studnia św. Onufrego, pomnik Rolanda. Przejazd na teren Bośni i Hercegowiny do miejscowości Neum, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Jeziora Plitwickie
Śniadanie; wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie, jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji, wpisanej na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Na terenie parku położonych jest 16 tarasowych jezior połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami o łącznej długości 8 km. Dwa największe jeziora – Kozjak i Proscansko zajmują prawie dwie trzecie wodnego obszaru parku. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy.

8 dzień
Powrót do Głuchołaz.

Świadczenia:

  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc, rozkładane fotele)
  • 6 noclegów w hotelu***/pensjonacie (pokoje 2-, 3-osob. z łazienkami)
  • wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
  • ubezpieczenie: NW 10.000 zł + KL 15.000 Euro (dopłata do ubezpieczenia KL dla osób przewlekle chorych: ok. 110 zł)
  • opieka doświadczonego pilota

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO PASZPORTU!

Cena nie zawiera: wstępów do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, obowiązkowych przewodników lokalnych oraz taksy klimatycznej płatnej obowiązkowo na miejscu (1 Euro /dzień).

Przewidywany dodatkowy koszt to ok. 95 Euro

Orientacyjne ceny niektórych biletów wstępu dla 1 os.:
PN J. Plitwickie (bilet 4 godziny) – 16 Euro , Jaskinia Postojna – ok. 23 Euro, mury Dubrownika – 11 Euro, kolejka w Dubrowniku (podziwianie panoramy miasta z góry) – 11 Euro, przewodnik w Splicie – 2 Euro, Pałac i Katedra w Splicie – 2 Euro, przewodnik po Dubrowniku – 3 Euro