Dzień 1
Zbiórka w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd i przejazd do Włoch.

Dzień 2    ADRIATYCKIE WYBRZEŻE
Przyjazd w okolice Rimini; zakwaterowanie w hotelu turystycznym; spacer, plażowanie; ciepła kolacja; nocleg.

Dzień 3    LORETO
Śniadanie. Przejazd do LORETO, krótka wizyta w jednym z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech – Loretańskiej Bazylice z niezwykłą relikwią Domku NMP z Nazaretu. Przejazd do portu w Bari lub Brindisi. Zaokrętowanie na promie (do dyspozycji grupy tzw. siedzenia lotnicze); nocna przeprawa do Grecji.

Dzień 4    KORYNT
Przybycie do portu w Igoumenitsy. Posiłek biura. Przejazd w kierunku Peloponezu m.in. wzdłuż Zatoki Amvrakikos oraz imponującym mostem Rion-Antirion przewieszonym przez Zatokę Koryncką. Przejazd do STAROŻYTNEGO KORYNTU, zwiedzanie, np.: Świątynia Oktawii, Świątynia Apollina, źródło Pejrene, muzeum archeologiczne; podjazd na AKROKORYNT, podziwianie pozostałości twierdzy. Ciepły posiłek. Przejazd nad KANAŁ KORYNCKI, miejsce, w którym wody Morza Jońskiego łączą się z wodami Morza Egejskiego. Przejazd na nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 5    ATENY
Śniadanie. Wyjazd do ATEN, spacer po stolicy Grecji, np.:  stadion pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Zappion, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Akropol (Świątynia Ateny-Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, Teatr Dionizosa, Odeon Herodesa Attykusa), Areopag, Rzymskie Forum z Wieżą Wiatrów, Agora Grecka z Hefajstejonem i Stoą Attalosa II, Biblioteka Hadriana, Monastiraki, Plaka, Wielka i Mała Metropolis, Plac Syntagma (zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Ogrody Narodowe. Powrót do hotelu; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 6    METEORY
Śniadanie. Wczesny wyjazd do Kalambaki – miasteczka u stóp METEORÓW. Pełen wrażeń i niezapomnianych widoków podjazd do jednego z klasztorów „zawieszonych” na skałach (np. Wielki Meteoron lub Klasztor św. Warłama), zwiedzanie. Program dodatkowy: wizyta w pracowni ręcznego „pisania” ikon bizantyjskich (poczęstunek greckimi słodkościami i napojami, tajniki powstawania ikon, czas wolny na zakup pamiątek). Ciepły posiłek. Przejazd na nocleg w hotelu turystycznym na Riwierze Olimpijskiej.

Dzień 7    SALONIKI  
Śniadanie + suchy prowiant. Przejazd trasą w pobliżu masywu Olimpu do SALONIK – stolicy Greckiej Macedonii, krótki spacer, np.: nabrzeże portowe z wizytówką miasta – Białą Wieżą, Plac Arystotelesa, Plac Dikastirion z łaźnią turecką i rzymskim forum, Katedra św. Dymitra. Przejazd przez Macedonię i Serbię w kierunku Budapesztu.

Dzień 8-9    BUDAPESZT
Przyjazd do BUDAPESZTU, zwiedzanie stolicy Węgier, np.: Plac Bohaterów, Park Miejski, Parlament, Bazylika św. Stefana, Wzgórze Zamkowe z Pałacem Królewskim, budapeszteńską Starówką, Basztą  Rybacką, Kościołem Macieja, pomnikiem św. Stefana, słynny peszteński deptak – Váci utca. Ciepły posiłek. Wyjazd (po 9 godz.) i bezpośredni przejazd do Polski. Zakończenie wycieczki.


Terminy – do uzgodnienia z biurem


Uwaga! Terminy GW uzależnione od rozkładu przepraw promowych.


ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE WYCIECZKI:

– 5 noclegów (4 x hotel, 1 x prom);
– 11 posiłków;
– przejazd komfortowym autokarem;
– przeprawa promowa Bari (Brindisi) – Igoumenitsa;
– ubezpieczenie NNW i KL;
– obsługa pilota.


Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu, lokalnych przewodników, przejazdów środkami komunikacji miejskiej (np. metro), dopłaty za dojazd po uczestników.


Uwaga! W Grecji dla młodzieży do 18 lat z krajów UE wstępy w latach ubiegłych były bezpłatne po okazaniu legitymacji szkolnej lub paszportu. Podobnie młodzież ucząca się powyżej 18 lat  i studenci z krajów UE – wstęp wolny po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej. Bezpłatne wstępy nie dotyczą klasztorów w Meteorach. Biuro pokrywa koszt biletu wstępu na Akropol dla opiekunów grup szkolnych (1/15 uczniów).


UDOGODNIENIA:
– kabiny na promie, np. 4-osob. – dopłata: równowartość od 60 EUR/ uczestnika;
– ciepła kolacja na promie – dopłata: równowartość od 23 EUR/ uczestnika;
– nocleg (ze śniadaniem) po zwiedzaniu Budapesztu – dopłata: równowartość od 20 EUR/ uczestnika.


ZMIANY PROGRAMOWE:
1/ dodatkowy dzień w Grecji – WYPOCZYNEK NAD MORZEM EGEJSKIM; dopłata: równowartość od 33 EUR/ uczestnika; ujęte w dopłacie świadczenia: całodzienny pobyt w miejscowości nadmorskiej, nocleg w hotelu turystycznym, 2 posiłki (śniadanie, obiadokolacja), ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota;

2/ dodatkowy dzień w Grecji – DELFY; dopłata: równowartość od 42 EUR/ uczestnika; ujęte w dopłacie świadczenia: przejazd autokarem, zwiedzanie pod opieką pilota, nocleg w hotelu turystycznym, 2 posiłki (śniadanie, obiadokolacja), ubezpieczenie NNW i KL.


PROGRAM WYCIECZKI >