POSIŁKI

Przygotowywane są przez obsługę hotelu/schroniska/campingu lub przez samych uczestników z pomocą pilota (dot. tzw. posiłków biura). Niektóre realizowane są w restauracjach lub innych lokalach gastronomicznych w trakcie zwiedzania lub na trasie przejazdu. Tzw. suchy prowiant nie stanowi zapasu na cały dzień, to odpowiednik 1 posiłku. Uwaga: obowiązuje zakaz wynoszenia jedzenia z restauracji, z której grupa korzysta podczas pobytu w hotelu, schronisku czy na campingu!

 

NOCLEGI

Hotele turystyczne. Kategoria 2-3 gwiazdki. Pokoje głównie 3-4-osob. Możliwe łóżka podwójne lub piętrowe. Łazienki, toalety w pokojach lub na korytarzu. Na życzenie Klienta, w miarę możliwości i za dopłatą, zapewniamy hotele wyższej kategorii oraz pokoje 1-2-osob.
Schroniska młodzieżowe. Obiekty zgodne z kategorią YHA. Pokoje wieloosobowe, najczęściej z łóżkami piętrowymi oraz łazienkami i toaletami na korytarzach. Na życzenie Klienta, w miarę dostępności i za dopłatą, pokoje bardziej komfortowe. Uwaga: na trasach skandynawskich (DNF, DNT, DSN) obowiązek posiadania własnej pościeli.
Camping. Od kilku do kilkunastu domków, najczęściej z 1-2 pokojami, aneksem kuchennym, łazienką i toaletą (czasem łazienki i toalety zbiorowe na terenie campingu) oraz tarasem (stolik, krzesła).

 

AUTOKARY

Nasze imprezy realizowane są przy wykorzystaniu komfortowych autokarów marki np. Setra, Man, Scania, spełniających normy bezpieczeństwa i ekologii, wyposażonych m.in. w toaletę, DVD (2 monitory), cafe bar, klimatyzację, rozkładane i rozsuwane siedzenia z podłokietnikami i podnóżkami. Ich parametry techniczne w połączeniu z doświadczeniem kierowców zapewniają sprawną i bezpieczną jazdę. Więcej informacji (również dot. wynajmu) pod numerem tel. (+48) 77 456 7878.

 

ZMIANY W PROGRAMACH

Biuro zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w zamieszczonych w katalogu programach np. w związku ze zmianami w przepisach dot. czasu pracy kierowców, ustawie o usługach turystycznych, rozporządzeniach dot. ruchu turystycznego na obszarze danego kraju czy nowymi wymogami ze strony kontrahentów (armatorów, parków rozrywki, obiektów noclegowych itd.).

 

PROGRAMY NA ŻYCZENIE

Poza katalogowymi propozycjami istnieje możliwość opracowania tzw. „programu na życzenie”. Do przedstawionych przez Klienta oczekiwań „dorzucamy” własną wiedzę i doświadczenie, a także uwagi naszych pilotów. Cena takiej imprezy kalkulowana jest indywidualnie i uwzględnia konkretny program, zamówione świadczenia, określoną wielkość grupy.

 

OFERTY KRAJOWE

Mimo naszej zagranicznej specjalizacji, przygotowujemy także oferty wyjazdów krajowych (wycieczki, narty, zielone szkoły). Więcej informacji w biurze.

 

OFERTY SAMOLOTOWE

W przypadku zainteresowania wycieczkami czy wyjazdami pobytowymi realizowanymi samolotem, również zapraszamy do nas. We współpracy z naszym partnerem – BP OPAWY przedstawimy ofertę zgodnie z oczekiwaniami.